Telefony z nieznanych numerów

Kiedy ludzie mieli do dyspozycji tylko telefony stacjonarne, nigdy nie wiedzieli, kto do nich dzwoni, dopóki nie odebrali połączenia. Dzisiaj w dobie telefonów komórkowych informacje takie mamy już w chwili, kiedy telefon zaczyn dzwonić. Na jego wyświetlaczu pojawia się informacja o tym, kto dzwoni. Jeśli numer jest zapisany w pamięci telefonu, to wyświetlają się nam takie dane. Czasami jednak pojawia się tylko i wyłącznie sam numer telefonu.

Niezidentyfikowane numery telefonów

Telefony komórkowe, z których korzystamy, identyfikują tylko te numery, które mamy zapisane w książce kontaktowej. Wszystkie, spoza niej, czyli nam nieznane wyświetlają się jako ciągi cyfr. Kiedy mamy do czynienia z takim połączeniem i go nie odbierzemy, wiemy tylko, że ktoś do mnie dzwonił, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kto to był. Podobnie jest w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z połączeniami z numerów zastrzeżonych.

Numery zastrzeżone a nieznane

Tutaj istnieje duża różnica. Numer nieznany zastrzeżony nie jest możliwy do rozszyfrowania. W takiej sytuacji nie dowiemy się, czyj to numer telefonu. Zastrzec sobie numer może ktoś, kogo nie znamy, jak i osoba, która jest nam bardzo dobrze znana. Wtedy wiemy, że kto dzwonił, ale nie możemy wiedzieć, kto to był. W przypadku, kiedy numer jest nieznany, ale się pokazuje, jest dużo łatwiej. Jeśli chcemy, możemy oddzwonić lub sprawdzić numer przy pomocy wyszukiwarki numerów online.

Nieznany numer w wyszukiwarce

Dzięki wyszukiwarce numer telefonu może zostać rozszyfrowany. Jeśli oczywiście będzie znajdował się w jej bazie danych. Żeby tego się dowiedzieć, wystarczy wpisać numer telefonu do bazy danych i czekać na informację zwrotną. Jeśli system rozpozna numer, to poda nam dane osoby, do której numer telefonu należy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *